Yorgan Yıkama

yorgan-yikama

Yorgan Yıkama Nasıl olmalıdır?

Yorganlarımız hayatımızın önemli eşyalarından bir tanesidir. Özellikle geceleri rahat uyku uyumamıza sebep olan ve bizleri soğuktan koruyan en önemli eşyadır.

Yün yorgan ve elyaf yorganlar arasında temizlik konusunda bir çok fark vardır. Yün yorganların temizliği bir hayli zor ve meşakkatlidir, özellikle yünlerin renk vermesi kaçınılmazdır.

Yorganların iç içe yıkanması demek elyaf ve pamuk yorganların hijyenik olma özelliklerini baltalamak demektir.

Bu yüzden yorgan çeşitlerini ayırarak yıkama işlemine tabi tutuyoruz. Özellikle yün yorganların yıkanmasın da daha çok dikkat edilmesi gerektiğini bildiğimiz için bu çeşitleri tek başına yıkamaya gayret ediyoruz.

Kuruma aşamasında yorganların nasıl yıkandığı belli olmakta. Eğer sararmış bir leke görüyorsanız yorganlarınızda kesinlikle yıkama makinelerinde karma karışık halde yıkanmış demektir.

Tazyikli su kullanılmamış ve daha evvelden kullanılmış su ile yıkandığını anlayabilirsiniz.

Elyaf ve pamuk yorganların temizliği battaniye temizliği kadar kolaydır. Durulama aşamasında temiz su ile yıkanması gerekmektedir.

Tavsiye

Bu temizliğin ve hijyenin temelidir, yukarı da belirttiğimiz üzere yıkama makinelerinde suların tazelenmemesi bir önceki yorganla aynı anda ya da ayrı ayrı yıkanmış olması bir şeyi değiştirmemektedir.

Telefonumuzu arayarak siparişinizi verdikten sonra yorganlarınız kapınızdan ücretsiz servisimizle alınır. Alım işlemi sırasında siparişinizin yazılı olduğu bir makbuz servis elemanları tarafından size takdim edilir.